Zakopane - stolica Polskich Tatr, najpopularniejsza polska miejscowość położona w górach. To niespełna 30-tysięczne miasto odwiedza w ciągu roku około 2-3 milionów turystów. O jego wciąż niesłabnącej popularności decyduje malownicze położenie u stóp Tatr, niepowtarzalna atmosfera i bogata infrastruktura turystyczna.
Centralna część miasta leży na wysokości ok. 850 m n.p.m. Na północny Zakopanego wznosi się pasmo Gubałówki, a na południe najbardziej znana polska góra - Giewont. Zakopane to znakomita baza turystyczna i wypadowa. Dużym atutem jest prywatny transport (busy), który dowozi turystów we wszystkie zakątki podnóża Tatr, skąd można rozpocząć wędrówkę po górach.
Zakopane jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Znajduje się tu wiele muzeów i galerii. W przeszłości z miastem związanych było wiele znanych osobistości jak Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski czy Stanisław Ignacy Witkiewicz, którego imię nosi zakopiański teatr.
Najpopularniejszym miejscem miasta Zakopane są Krupówki - centralny deptak miejski, którym w sezonie przechadzają się tłumy turystów. Znajduje się tu wiele restauracji, sklepów, straganów i miejsc rozrywki.
Gubałówka - popularne wzgórze położone na północy Zakopanego. Jego szczyt wznosi się na wysokość 1126 m n.p.m. Roztacza się stąd znakomita panorama na Tatry. Przez grzbiet Gubałówki poprowadzony jest oblegany przez turystów deptak, przy którym usytuowanych jest wiele straganów i punktów gastronomicznych. Można znaleźć tu również inne atrakcje, jak np. zjazd rynnowy, park linowy, ścianki wspinaczkowe itp. Na szczyt Gubałówki prowadzi kolej torowo-linowa, wznosząca się około 300 metrów ponad miasto.
Kuźnice - najwyżej położona dzielnica miasta Zakopane (ok. 1000 m n.p.m.). Znajduje się tu dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch i początek wielu popularnych tatrzańskich szlaków. Atrakcją Kuźnic jest niedawno odrestaurowany zespół parkowo-dworski. Dojazd samochodem do Kuźnic nie jest dozwolony (można dojechać wyłącznie transportem publicznym).
O zakwaterowanie pod Tatrami nie jest trudno. Zakopane i okoliczne miejscowości (Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Poronin, Murzasichle, Kościelisko itd.) oferują niezliczoną liczbę miejsc noclegowych. Przy wjeździe i w samym mieście Zakopane ustawiają się przy drodze wynajmujący z tabliczkami oferując noclegi (kwatery prywatne) o różnym standardzie. Dlatego wybierając się w Tatry nie trzeba się obawiać o brak miejsca na nocleg. Jedynie w najbardziej oblężone dni roku znalezienie miejsca może się okazać problematyczne, np. w dni, kiedy organizowane są skoki narciarskie.
Oferta noclegowa jest bardzo szeroka. Obejmuje zarówno kwatery prywatne, pensjonaty, domy wczasowe i hotele. Zapraszamy do przejrzenia ofert znajdujących się w naszej bazie danych.